18 Квітня в Український Соціал-Демократії

87

18 квітня 1910р.

м. Київ. Відкрилася конференція Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП), яку делегати кваліфікували як “нараду ЦК з участю представників від організації”, оскільки на неї не прибули представники однієї з груп партії – т. зв. “прихильники “Праці”. На нараді було розглянуто питання про скликання партіїного з’їзду, становище в партії, обрання центральних органів партії, можливість об’єднання з РСДРП, участь у міжнародному соціалістичному конгресі в Копенгагені.

18 квітня 1977р.

м. Гейдельберг, Німеччина. Помер у еміграції Дмитро Іванович Чижевський – громадсько політичний діяч, видатний філософ, історик літератури, член Української Центральної і Малої Рад, член РСДРП (м) меньшовиків.

У передреволюційному Дмитро Чижевський брав участь у діяльності студентських та робітничих гуртків. Брав участь у революції 1917 (член Української Центральної Ради. Був активним членом партії меншовиків та представником цієї партії в Малій Раді українського уряду (1918), мав перспективу стати міністром праці України. Паралельно він викладав філософію в Київському університеті, та мовознавство на Вищих жіночих курсах. Як згадує товариш Чижевського, ще тоді в спілкуванні та листуванні вони свідомо перешли на українську мову.
Після зайняття Києва більшовиками Чижевського було ув’язнено й засуджено до смертної кари. Завдяки випадковості йому вдалося врятуватися.
1921 року, після окупації УНР військами більшовиків, виїхав до Німеччини.

Народився 23 березня 1894р. у м. Олександрія Херсонської губ.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *