Круглий стіл щодо Ресоціалізації неповнолітніх засуджених

73

6 червня 2018 р.у м.Києві, відбувся круглий стіл: “Пропаганда здорового способу життя серед неповнолітніх, які скоїли злочини”.

Партнери заходу: Головне територіальне управління юстиції у місті Києві, Перший міський Центр надання безоплатної вторинної правової допомоги, Державна установа «Центр пробації».

Соціальні процеси, що відбуваються в українському суспільстві – дуже динамічні. Тому, метою заходу стало – обговорення шляхів співпраці по наданню соціальної та правової допомоги неповнолітнім засудженим та молоді, що перебуває у конфлікті із законом; популяризація ідеї побудови особистісно зорієнтованої моделі соціально-виховної та правопросвітницької роботи з молоддю, що перебуває у конфлікті із законом, привернення уваги суспільства до проблем їхньої соціалізації, відновлення родинних зав’язків, профілактики злочинності та рецидивної злочинності, а також підвищення рівня правової освіченості та поінформованості молоді та поширення інформації про напрямки і пріоритети загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!».

На запрошення організаторів у заході взяли участь Голова Спостережної комісії при КМДА Ольга Сас, представник Державної Кримінально-Виконавчої служби України Олександр Гужва, Національної поліції України Сергій Безпальчук, Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Нелля Конопляста, дитячого будинку “Моя Родина” Світлана Шляхта, Віталій Павленко, директор МБФ “Посольство Життя” Ксенія Грицюк, керівник БФ “Скрижалі” Алла Виноградна, представники ІТ -компанії , студенти Адвокатури.

Круглий стіл дав старт проекту ВМГО “СКМ” та ГО “Союз “Золотий Вік України”, який підтримало Міністерство Молоді та спорту України у 2019 р., щодо соціальної адаптації неповнолітніх, які скоїли злочини, та перебувають у місцях позбавлення волі.

Формування здорового способу життя шляхом сприяння соціальній адаптації неповнолітніх, які скоїли злочини та попередження підліткових правопорушень – актуальна проблема в Україні.
Проект має за мету сприяти соціалізації неповнолітніх засуджених під час відбування покарання у виховних колоніях та після звільнення, та проведення профілактичної роботи з молоддю, схильною до правопорушень.
Проект має на меті залучити молодь з груп схильних до правопорушень до здорового способу життя, залучити неповнолітніх, що перебувають у місцях позбавлення волі до занять фізичною культурою та спортом, заняттям образотворчим мистецтвом. Програма буде реалізовуватись в усіх виховних колоніях України.
Проект актуальний та враховує психолого-вікові особливості неповнолітніх і спрямований на їх залучення до діяльності дитячих і молодіжних громадських організацій. Акцент робиться на розвиткок позитивних рис особистості, формування здорового способу життя та розкриття здібностей (творчих, спортивних, інтелектуальних). З цією метою планується проведення конкурсів творчих робіт у виховних колоніях для неповнолітніх за активної участі вихованців колоній.
Основні завдання проекту
– формування у неповнолітніх засуджених знань та навичок здорового способу життя;
– організація змістовного дозвілля цієї категорії неповнолітніх;
– залучення неповнолітніх, які скоїли злочини, до діяльності громадських молодіжних організацій з метою їх ресоціалізації;
– попередження правопорушень у молодіжному середовищі, профілактична робота з підлітками з групи ризику
– розвиток творчих здібностей неповнолітніх засуджених;
– ознайомлення громадськості
з творчістю неповнолітніх, які скоїли злочини.

Модератором заходу виступила Яна Баранова, президент громадської організації «Союз «Золотий Вік України».
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *