BREAKING NEWS

ПРОЄКТ “СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ НЕПОВНОЛІТНІХ, ЯКІ СКОЇЛИ ЗЛОЧИН ” 2021

98

ПРОЄКТ “СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ НЕПОВНОЛІТНІХ, ЯКІ СКОЇЛИ ЗЛОЧИН ” 2021
РОЗПОЧАТО!
03 вересня 2021 року об 10.00
у приміщенні Лівобережного київського місцевого центру з надання безоплатної
вторинної правової допомоги (вулиця Сімферопольська, 5/1) відбувся круглий стіл
“Формування свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я у молоді кризових груп як фактор запобігання соціально небезпечним захворюванням та різним формам залежності”
в рамках реалізації проекту “Соціальна адаптація неповнолітніх, які скоїли злочини”.
Організатори заходу: ГО “ВМГО “СКМ” ,
ГО “Союз “Золотий Вік України” , Лівобережний місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Модератори: президент ГО «Союз «Золотий Вік України» Яна Баранова, директор Лівобережного київського міського центру БВПД Леся Бурчак,
керівник ГО “ВМГО “СКМ” Олександр Потьомкін.
Ставлення до власного здоров’я – показник зрілості особи. Проблема здоров’я молоді в наш час здобуває особливої актуальності, адже — це проблема не тільки соціальна, але і правова, і моральна.
Світове співтовариство приділяє значну увагу сприянню покращення здоров’я як особистого, так і громадського. Так, на міжнародній Бангкокській конференції з питань здоров’я у глобалізованому світі (2005 р.) сприяння покращенню здоров’я визначено як „процес надання можливостей людям посилювати контроль за своїм власним здоров’ям та його чинниками і тим самим покращувати його”.
В сучасних умовах пандемії, як відповідальні громадяни, ми маємо приділити значну увагу стратегіям сприяння здоров’ю дітей та молоді, зокрема тих, що перебувають у конфлікті із законом.
До участі у заході були запрошені представники Міністерства юстиції України, Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, Міністерства соціальної політики, Міністерства молоді та спорту, ДУ «Центр пробації», Центрів з надання безоплатної правової допомоги, профільних громадських і благодійних організацій, науковці .Присутні обговорювали загальнотеоретичні та прикладні аспекти формування відповідального ставлення до здоров’я підлітків та молоді, особливо тих, що перебувають у конфлікті із законом.
Шляхом позитивного ефективного впливу на ставлення юнацтва та молоді до власного здоров’я, розвитку структур зміцнення здоров’я та реалізації стратегій і програм навчання здоров’ю дітей і молоді, можна виховати здорових громадян, які володіють знаннями і бажанням турбуватись не тільки про своє здоров’я і добробут, а й про здоров’я і добробут інших громадян своєї країни та світу.
Захід проходив у форматі:
круглий стіл з елементами TEDtalks
План проведення:
Сесія 1. Законодавче та нормативно-правове забезпечення діяльності з формування здорового способу життя молоді та осіб, що перебувають в конфлікті із законом.
Сесія 2. Формування відповідального ставлення особистості до здоров’я юнацтва та молоді, що перебувають в конфлікті із законом: проблема забезпечення сприятливого для здоров’я середовища та особливості співпраці державних органів і громадських організацій.
Сесія 3. Застосування інноваційного змісту, форм і методів з профілактики негативного впливу соціального середовища на ставлення юнацтва та молоді до власного здоров’я.
Кожний з виступаючих виразив своє бачення проблеми і участі в програмах роботи з молоддю.
Голова правління ” Міжнародної Антинаркотичної спортивної Асоціації” Олександр Перевєрзєв у своєму виступі
“Розповсюдження негативних явищ у школьникому середовищі та досвід реалізації програми профілактики у учбових закладах”
наголосив на необхідності згуртовуваності державних органів, вчителів, батьків навколо долучення молоді до здорового способу життя заради подолання нарко – та алкозалежностей .
“Вік наркоманів помолодшав до 12 років” – наголосив Олександр.
“Це страшно! Продаж і долучення молоді до наркотиків йде через соцмережі , канали Телеграм, Тік -Ток. Треба цьому противостояти і давати дітям альтернативу для розвитку”.
Алла Мельник , керівник проєктів по роботі з підлітками ВБО “Конвіктус Україна”, продовжила цю тему .”Тільки зацікавленність молоді до навчання, розкриття творчих здібностей, особистий приклад батьків , система наставництва може противостояти ситуації з долученням молоді до наркотиків” – наголосила вона.
Адвокат Ігор Світличний, під час свого виступу нагадав, що кримінальна відповідальність наступає в Україні з 14 років .
До речі , за поширення і вживання наркотиків сидить більша частина молоді у місцях позбавлення волі.
Іван Павлішин -керівник БФ “Із рук в руку” запропонував організувати тренінги з надання невідкладної допомоги, яка іноді є єдиним шансом врятувати людині життя.
Психолог Вікторія Партицька-психолог, наш новий волонтер , розповіла про свій досвід роботи із засудженими у Коростенській виправній колонії
#ВК71 під час написання дипломної роботи в НАУ і виразила бажання провести заняття з дітьми у Кременчуцькій колонії та СІЗО.
Дякуємо Вікторії за активність і створення сторінки ГО “Союз “Золотий Вік України” в інстаграм. Друзі, підписуйтесь, щоб завжди бути в курсі наших новин:
https://instagram.com/zovu.org2021?utm_medium=copy_link
Анастасія Аверіна , засновниця маркетингової агенції Averina agency розповіла про стан впровадження кіберспорту у пенітенціарну систему України як інноваційного методу ресоціалізації засуджених , затвердження режиму тренувань та змагань команд “Слони” (Кременчуцька виховна колонія)
та “Білі Ворони” (Качанівська ВК 54),
про бажання створити надихаючу атмосферу у кімнатах для тренувань для хлопців. Узгодження малюнків для розпису стін у колонії і готовність це зробити найближчим часом.
Присутні жваво обговорювати побоювання щодо негативних явищ від ігор – формування залежності в першу чергу .
Наголошуємо , що кіберфутбол і кібербаскетбол , запропоновані для пілоту , працюють на створення нових навичок, творчого мислення, вміння працювати у команді на результат.
Художник Юлія Абрамова розповіла про свій багатий досвід роботи з неповнолітніми засудженими і долучення їх до творчих реабілітаційних програм. Розмальовувати стіни у колонії буде саме вона разом з хлопцями.
Голова ГО “Спілка ветеранів АТО” Олександр Маматов запропонував показати авторську виставку “За ради майбуйтнього” у Кременчуцькій колонії та поспілкуватися з хлопцями .
Директор Лівобережного київського міського центру БВПД Леся Бурчак розповіла про заходи , які проводяться Центром БВПД з профілактики злочинності серед молоді , спільні програми та проєкти з ГО “Союз “Золотий Вік України” , надання консультаційних послуг засудженим, їхнім родинам та ідею долучати їх до волонтерства шляхом написання юридичних статей з конкретних соціальних тем.
Голова ВМГО “СКМ” Олександр Потьомків розповів про багаторічну командну роботу з молоддю у колоніях. Ефект від якої очевидний.
“Ще три роки тому ми відвідували 4 дитячі колонії , відтепер залишилася одна для хлопців у Кременчузі і сектор для дівчат у Мелітопольській ВК 144.” Олександр озвучив етапи проєкту , план відвідування пенітенціарних закладів, закликав присутніх приєднуватися до роботи та подякував Міністерство молоді та спорту України за підтримку проєкту.
Президент ГО “Союз “Золотий Вік України”
Яна Баранова наголосила , що незважаючи на покращення статистики і закриття дитячих колоній, нажаль , проблема не вирішена , бо з майже 58 тисяч засуджених молодь віком з 21 до 35 років складає 92% , розповіла про інновації в пенітенціарній системі стосовно ресоціалізаційних програм , про наймолодшу довічницю в Україні
25- річну Сніжану Круглякову і виборювання її права на справедливий суд, долучення “зірок” до роботи з дітьми у Лук’янівському СІЗО і надихаючу зустріч з хлопцями Народного депутата Жана Беленюка – Олімпійського Чемпіону #ТОКІО2020.
Проінформувала присутніх щодо проблем з законопроектом #правонанадію N4049 і
передала виклик пробігти полумарафон Олега Оніпи – який відбуває покарання довічно з 2002 року у Роменській ВК 56.
15 років він знаходився у камері 4×6 м, а зараз перебуває на євросекторі. Це багатомісний сектор з полегшеними умовами утримання згідно європейських стандартів, куди переводять соціально-активних довічників.
Олег у свої 49 років готовий пробігти полумарафон на площадці сектору для прогулянок і доказати,
що і у тюрмі можна опікуватися власним здоров’ям , розвиватися, бути корисним.У цьому році він єдиний з колонії здав ЗНО і мріє стати студентом Сумського державного університету .
Також під час кава-пауз на заході присутні мали змогу подивитися фрагменти фільму Раміни Есхакзай на каналі #ходятслухи про довічне покарання в Україні :

та святковий концерт у виконання вихованців Кременчуцької виховної колонії , присвячений 30-річчю Незалежності України:

Дякуємо всім учасникам за активність та небайдужість! Партнерам за багаторічну плідну співпрацю .Міністерство молоді та спорту України за підтримку проєкту!
Круглий стіл розпочав низку заходів проєкту .
Вже наступного тижня 10-11 вересня 2021 р. запланований виїзд до Кременчуцької виховної колонії.
Якщо у вас є бажання долучатися до роботи , дайте знати. Ми завжди раді новим обличчям!




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *