Реалізація Всеукраїнської програми зі зменшення рівня рецидивної злочинності серед молоді

70

22-23 жовтня на базі Кременчуцької виховної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області відбулися тренінгові заняття в рамках проекту відновного правосуддя з метою реалізації Всеукраїнської програми зі зменшення рівня рецидивної злочинності серед молоді «Примирення».
Захід відбувся за ініціативи адміністрації Кременчуцької виховної колонії, всеуераїнської громадської організації “Соціалістичний Конгрес Молоді” та громадської організації «Союз «Золотий Вік України» та за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
Участь у дводенній робочій зустрічі прийняли представники міської влади, громадських, державних, релігійних організацій, засобів масової інформації, вихованці та їх батьки, а також волонтери, які свого часу зазнали нападів з боку злочинців. До колонії запросили громадян, які відбували покарання у місцях позбавлення волі та після звільнення мають позитивні тенденції у поведінці.
Ідеєю зустрічі стало забезпечення успішної інтеграції вихованців в суспільстві після звільнення та зменшення рецидивної злочинності серед молоді. Головне – це психологічна, моральна і соціальна реабілітація сторін конфлікту: тих, хто скоював злочин та тих, хто зазнавав нападів.
Програма включала в себе чотири модульних заняття. Тренерами виступили психоаналітики, психологи, фахівці з соціальної адаптації, волонтери та служителі релігійних конфесій.
Під час діалогу у фокус-групі учасники навчалися створювати безпечне середовище для прямого спілкування, усвідомлювати існуючі проблеми, знаходити розуміння один з одним та примирятися. Батьки навчалися надавати підтримку та мудрі настанови своїм синам. Усвідомлюючи минулі помилки у вихованні, формували нові принципи гармонійних сімейних взаємовідносин.
Юнаки усвідомили, що, незважаючи на те, що вони в своєму житті скоїли помилку і опинилися в місцях позбавлення волі, їм потрібно навчитися жити в суспільстві, реалізувати себе в родині, професії, в ефективному спілкуванні в соціумі.
Цікавим і емоційно глибоким стало спільне малювання «Дружньої родини» вихованців із своїми мамами, де вони зобразили свою почуття і мрії, думки і світогляд.
Навчальні модулі супроводжувалися кавами-брейк, під час яких присутні спілкувалися один з одним та мали змогу розповісти про свої життєві шляхи та свої надії, як долали труднощі і вчилися бачити яскраві, прекрасні сторони життя.
Для гостей провели цікаву екскурсію колонією, під час якої вони мали змогу побачити творчі здобутки хлопців.
За активну і плідну участь в тренінговому занятті, вихованці, адміністрація колонії та гості були нагороджені Сертифікатами та грамотами.
Підлітки та їх мами збагатилися досвідом як розуміти, приймати та прощати одне одного. «Свято Примирення» допомогло учасникам укріпитися в рішенні змінити свою долю, свої вчинки і світогляд, здобути поняття, що таке справжня любов, сила, терпіння і знання. Мами залишили листи вдячності адміністрації колонії про незабутню і повчальну зустріч.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *